Bank nasienia gdansk

Bank nasienia (spermy) to pomieszczenia, w jakich zachowuje się nasienie dawców. Potrzebują oni zadowolić dokładnie określone kryteria. Przede wszystkim w ich spermie powinna odnaleźć się wystarczająca ilość plemników (minimalnie 40 milionów na 1 mm) o dość dużej ruchliwości. Dawca pragnie istnieć w całej metodzie fizycznej, żyć w wieku do 35 lat dodatkowo nie posiadać obciążenia żadnymi chorobami genetycznymi.

Dodatkowo ocenie podlega jego rozwój, budowa ciała kolor oczu i włosów oraz, co ciekawe, wykształcenie (minimum średnie). Wg prawa UE sperma polecana jest nieodpłatnie. Wypłacana jest wyłącznie nagroda za poniesione koszty np. dojazd (max. 700 zł).
Pierwszym krokiem kwalifikacyjnym dawcy jest dokładny wywiad, podczas którego zadawanych jest mu szereg pytań odnośnie jego trwania seksualnego, przebytych chorób i formie rodzinnej. Później sprawdza się jego krew w celu sprawdzenia, bądź nie jest nosicielem chorób zakaźnych (np. HIV), pobiera nasienie i wymaz z cewki moczowej. Jeśli każde warunki zostaną przeprowadzone oddane nasienie trafia do banku spermy na etap pół roku. Tylko po upływie ostatniego sezonu osiąga się nowe badania a na ich przyczynie kieruje nasienie do określonych procedur. Dawca musi podpisać z bankiem odpowiednią umowę – klinika musi dokonać pełną uwaga na prawidłowe przechowywanie nasienia. W rodzimym świecie praktyka oddawania spermy jest nadal jeszcze kilku atrakcyjna, stąd pobrany materiał nie nie ulega zniszczeniu.
Mieć z banku teoretycznie chyba każdy. A na energii polskiego prawa samotne osoby nie mogą wygrać z pomocy banku spermy (dziecko musi bowiem na jego wielkości mieć również ojca i matkę). Najczęściej klientami takich przychodni są bezpłodne pary i goście będący nosicielami chorób genetycznych, jakich nie chcą ujawniać swoim potomkom.