Dlaczego warto zainwestowac w pakowarke prozniowa

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_posnet_mobile/Kasa fiskalna Posnet ERGO - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile różnych bakterii i mikroorganizmów znajduje się na jedzeniu, które codziennie spożywamy? Wszystko przez sposób pakowania, przechowywania i transportowania produktów spożywczych. Gdyby producenci nie oszczędzali pieniędzy na ich pakowanie sytuacja ta uległaby diametralnej zmianie.

Urządzeniami niezbędnymi w procesie pakowania są niewątpliwie pakowarki próżniowe. To dzięki nim jedzenie jest chronione przed zanieczyszczeniami podczas transportu, ale także pozwala to na wydłużenie terminu przydatności do spożycia. Urządzenia te są bardzo proste w obsłudze, ponadto są również tanie i mało awaryjne. Podczas pakowania powietrze jest w sposób mechaniczny wysysane, a następnie opakowanie jest szczelnie zamykane. Urządzenia takie nie powodują wydłużenia czasu, który potrzebny jest na zapakowanie jednego produktu. Pakowarki próżniowe przysługują się także, do wydłużenia terminu przydatności w związku z tym cieszą się uznaniem wśród konsumentów. Za ich pośrednictwem produkty mogą być przechowywane w sklepach czy hurtowniach. Każde przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją żywności obowiązkowo powinno posiadać te urządzenia. Przepisy sanitarne wyraźnie regulują zasady prawidłowego pakowania produktów przeznaczonych do spożycia. Prowadzone są wyrywkowe kontrole zarówno fabryk, jak i produktów znajdujących się w supermarketach. Za niestosowanie się do uregulowań grożą bardzo wysokie kary. Wielokrotnie większe niż kosz zakupu pakowarki próżniowej. W związku z tym każde przedsiębiorstwo, które nie stosuje się do przepisów, powinno zadać sobie pytanie, czy aby na pewno warto podejmować takie ryzyko. Pod uwagę powinny wziąć także to, że na szali kładą zdrowie a czasami życie ludzi. Niewłaściwie zapakowane produkty spożywcze mogą powodować wiele poważnych chorób, a to wszystko za sprawą bakterii i mikroorganizmów osiadających na jedzeniu podczas procesu dystrybucji. Konsumenci dla własnego bezpieczeństwa powinni sprawdzać także czy kupowane produkty są właściwie zapakowane.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl