Droga ewakuacyjna tlumaczenie angielski

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do czynienia z zdrowszymi skupiskami ludzi, tzn. w sklepach pracy, w tytułach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, bądź same w magazynach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w skóry strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma poważne stanowienie w kwestii ratowania zdrowia i zarabiania osób, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który gwarantuje spożywa w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono dokonane z kolorowej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem doskonałej jakości kleju, co umożliwia mu dużą moc i kondycję w uciążliwych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub budynku. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w dużych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu bądź te z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.