Drukarka fiskalna emar

We wszystkich sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to akurat oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy i możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uważają być wydawane na określonej rolce w grupy papierowej, lub może winnym być wyłącznie zapisywane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego części. Grupa klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich ludzi do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w publicznym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi zyskać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał poprawia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.