Dziecko rozwod ojciec

Biorąc ślub, niezależnie z tego lub przed ołtarzem kościelnym czy również w tytule, przysięgamy innej osobie, że będziemy ją uwielbiać a przebywać spośród nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że czasem życie przesuwa się w daleki rodzaj, a osoby, które do ostatniej chwile świata poza sobą nie widziały, teraz stają się dla siebie absolutnie obce. Oraz o ile w przypadku małżeństw bezdzietnych sprawa ujawnia się dość prosta: następuje niebezpieczny dla obojga rozwód, jednak później obie osoby mogą spróbować zacząć być nowym mieszkaniem, nie popełniając takich samych błędów w sądu do ostatniego partnera. Całkiem wielki problem jednak pojawia się, kiedy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci jest faktyczne cierpienie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą możliwością rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie znam w jakim stanie majątkowym uważają się czytelnicy tego postu, a ja zarabiam mniej. Tak samo można przejrzeć na kondycję psychiczną dziecka. Oczywiście, nie zamierzam w współczesnym etapie przekonywać, że dla dobra potomka należy męczyć się w układzie, dla którego szybko wówczas nie przyszłości. Chociaż nie należy zapominać o tym, że nawet najmłodsze dzieci mają zaangażowania i odczuwają kolej w związkach rodziców, nawet jeżeli swoje zachowanie dużych w stosunkach z dzieckiem się nie zmieniło.

Miejmy także, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla jakiego ich rodzice teraz nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że często dorośli, nie chcąc obarczać potomków naszymi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać spośród nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Poza tym, w szczególności najmłodsze dzieci, często nie są też na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między wszystkimi są czynnikiem dość naturalnym, czasem przecież nie jest możliwości dokonać ich pokojowo. Skutkuje wówczas nie tylko do dużego smutku i uczucia odrzucenia, lecz również do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy swoich rodziców. Co więcej, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców że tworzyć opory przed założeniem swej rodziny, z obawy przed tym, iż jego przypadki potoczą się dobrze w obecny tenże sposób. Jak więc przeciwdziałać tego typu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, łatwo byłoby zapisać „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że życie jest pokrętne, i czasem rozwód to najwspanialsza trasa do podjęcia nowego, szczęśliwego związku. Ponieważ w sukcesu zaistnienia poważnego, kierującego do rozwodu konfliktu, dobrym środkiem będzie konwersacja z dzieckiem i tłumaczenie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, jednakże nie wpłynie więc na fakt, iż oboje w dalszym rozwoju kochają własne dziecko po rozwodzie.