Efektywny program dla sklepu spozywczego

Wymagania stawiane przez rynek zmuszają właścicieli sklepów do wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania w różnych aspektach prowadzonej działalności. Jednym z nich jest programowanie towarów na kasie fiskalnej. Programy wykorzystywane do tego celu są obecnie znacznie bardziej rozbudowane niż kiedyś i posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jednak wybierając je do własnego przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę profil prowadzonej działalności.

wymagania atexZobacz naszą stronę www

Program pc market 7 jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów, supermarketów i sieci sklepów. Współpracuje z najpopularniejszymi modelami kas fiskalnych, drukarek fiskalnych oraz innymi urządzeniami elektronicznymi wykorzystywanymi w sklepie. Dzięki możliwości rozbudowanej analizy danych, pozwala szybko znaleźć towary najlepiej, oraz najgorzej sprzedające się. Zaawansowane opcje pozwalają na szczegółowe sprawdzenie historii danego towaru. Możliwe jest np. sprawdzenie kiedy ostatnia sztuka danego produktu została sprzedana, lub dostarczona do magazynu. Pc market 7 pozwala również na sprawdzenie rozliczeń z kontrahentami, co jest pomocne w przypadku gdy któraś z faktur nie została zapłacona. Dodatkowo rozwiązanie tego typu pozwala znacznie zaoszczędzić czas podczas remanentu. Może on być przeprowadzony na każdym komputerze w przedsiębiorstwie, bez konieczności łączenia ich w sieć. Wymagane jest jedynie, aby na każdym z nich znajdowała się aktualna baza danych. Kolejną zaletą tego programu jest szybkie wydrukowanie etykiet na półki sklepowe. Istnieje również możliwość zaprojektowania etykiety charakterystycznej dla sklepu.

Wiele nowoczesnych rozwiązań przeznaczonych do wspomagania pracy w sklepie duży nacisk kładzie na wykorzystanie Internetu. Jest to szczególnie pomocne gdy poza działalnością stacjonarną przedsiębiorca działa w branży e-commerce. Dzięki temu może zintegrować dwa systemy w jeden. Zaletą tego rozwiązania jest aktualizowanie danych na bieżąco, przez co w każdej chwili istnieje możliwość sprawdzenie liczby danego towaru w magazynie. Oprogramowania tego typu wykorzystują technologię baz danych. Rozwiązanie to zapewnia szybkość oraz bezawaryjność. Wykorzystanie bazy danych uniemożliwia np. wprowadzenie dwóch takich samych kodów kreskowych dla dwóch różnych towarów. Dodatkową zaletą tej technologii jest możliwość prostego eksportu danych na inne urządzenie.