Filmy na okres przedswiateczny

Z czym zbliżają się święta? Na pewno z własną atmosferą, choinką, być prawdopodobnie śniegiem. Dla niektórych świąteczny czas łączy się jednoznacznie z ogromem pracy. A dla większości dzieci oraz młodzieży będą one utożsamiane tylko z prezentami. Już grubo przed świętami małe dzieci piszą (czasem z uwagą dziadków lub rodziców) listy do Świętego Mikołaja, a nastolatkowie mimochodem wspominają, co potrzebowaliby w współczesnym roku dostać pod choinkę.

Bez wątpienia, czasy się zmieniły. Obecnie nie nowa zabawka czy piękna czapka uszczęśliwią swoją pociechę, a nowe telefony, laptopy i tablety. Nie zawiera nic złego w kupowaniu dziecku nowego urządzenia elektronicznego, oczywiście jeżeli jest zatrudniany w punktach naukowych, i tylko później dla rozrywek i spełnienia potrzeby rozrywki. Problem jednak pojawia się, gdy nasza towarzyska do ostatniej chwili pociecha nie widzi świata poza naszym nowym tabletem, zaniedbuje naukę i związki z rówieśnikami zastępują im informacji wysłane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W takich sprawach bardzo zwłaszcza w głowach rodziców pojawia się pytanie: jak odebrać dziecku tablet?

Istnieje przysłowie „kto wystawia i wybiera, ten się w piekle poniewiera”. Nie rozumiem lub to prawda, nie zmienia to wprawdzie faktu, że jeżeli już sami kupiliśmy dziecku takie urządzenie, nie powinniśmy mu go później bezpowrotnie zabierać. Z różnej jednak strony, dbając o konsekwencjach i ewentualnym uzależnieniu od technologii, w które potrafi spotkać swoje dziecko, powinniśmy zamknąć je w szczelnym kloszu z dala od niedawnego świata, co stanowi zapewne nie tylko niemożliwe, tylko również niedorzeczne. Jak więc przywrócić do bycia naszą pogrążającą się w świecie multimediów latorośl?
Odpowiednim rozwiązaniem będzie zastanowienie się teraz w punkcie kupna, jaki typ tabletu będzie dla własnego dziecka najwygodniejszy i najwygodniejszy, aby później nie potrzeba było się borykać z tematem, jak odebrać dziecku tablet, lub ograniczyć do niego dostęp. Jeśli swoje dziecko jest w wieku przedszkolnym lub we wczesnych klasach podstawówki, daleko będzie zainwestować w tablet edukacyjny, jaki będzie w stanie nawet przez zabawę rozwijać zdolności własnego dziecka.

Nie należy także zapominać o tym, że by zapewnić łączność standardowego tabletu z budową w wszystkim miejscu, należy wykupić miesięczny abonament na mobilne usługi internetu. Spośród obecnego powodu, o ile nie wykupimy pakietu internetowego, swoje dziecko będzie mogło używać urządzenia ale w środowisku, gdzie będzie posiadało zostały dojazd do niezabezpieczonego hasłem Wi-Fi. Czyli, innymi słowy, praktycznie ale w budynku. Żyć że nie ułatwi obecne w wielkim stanie w późniejszej walce z uzależnieniem, tylko na że bardzo ograniczy miejsca, w których latorośl będzie umiała z tabletu korzystać.

Tak, wiem… Tekst pojawił się za późno, tablety kupione, a twarz dziecka obejrzymy tylko, jeśli wydrukujemy jego opanowanie i nakleimy na tylną obudowę tabletu. Możemy zatem zaryzykować ze tradycyjnym rodzicielskim stylem i dać dziecku karę na urządzenie. Wiadomo nie ma gwarancji, że spowoduje to poważne skutki, a na pewno dostarczy nam chwilowy spokój ducha i prawdopodobieństwo poprawienia ocen, bowiem z nudów, jak jedyni tak naprawdę wiemy, można zrobić wszystko. Nawet rozpocząć się uczyć.