Gastronomia hotelarstwo

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi odpowiedź na badanie, co wtedy stanowi płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we normalne miejsce zbyt wielkiego ciśnienia, które staje na koniec awarii. Urządzenia mogą być zużywane w przeciwnych sposobach. Dzielą się między sobą w relacji od rodzaju instalacji oraz medium. Mogą stanowić różnorakie typy, różne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na etapie produkcji. Mogą istnieć też stworzone z drugich materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został wymyślony w rezultatu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być indywidualnie przystosowane do gustu instalacji czy dania. Dostarczane są razem z wymogami klienta. Znacznie najogromniejszą popularnością bawią się płytki, jakie potrafią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży odpowiedzialne są płytki nacinane laserowo, przy użyciu technologii Gi laserowej.

Niezwykle przystępne jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka jest dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które zapadają w końcu działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą robić rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.