In vitro forum gazeta

Zapłodnienie in vitro polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety. Z usuwania in vitro mogą skorzystać pary, które są małżeństwem lub są w ruchach nieformalnych.
Wskazaniem do in vitro są:
1.) obniżone parametry nasienia (niezależnie z przyczyny),
2.) niemożność wywołania owulacji,
3.) niedrożność jajowodów,
4.) endometrioza,
5.) niepowodzenia przy zastosowaniu nowych metod wspomaganego rozrodu,
6.) niemożność określenia przyczyn niepłodności.
Sama z najlepszych w Polsce klinik niepłodności jest klinika In vitro Kraków.
Przebieg leczenia podzielony istnieje na kilka ciągów.
Pierwsza wizyta jest podstawowa dla obojga partnerów, należy przygotować całą dokumentacje medyczną leczenia niepłodności. Na takiej wizycie wykonywana jest ankieta medyczna a też badanie kobiety. Mężczyzna dostaje skierowanie na pytania wrażliwe.
Na następnych wizytach lekarz, na bazie wyników badań, wybiera technikę zapłodnienia in vitro. Jeśli musi tego sprawa zleca kolejne szczegółowe przebiegania.
W dalszej części osoba musi przejść stymulacje hormonalną. Końcem tego istnieje zwiększenie liczby dojrzałych komórek jajowych. Lekarz zleca USG i doświadczenia, na zasadzie tych wyników określa datę pobrania komórek jajowych do zapłodnienia In vitro.
W ścisłym terminie pacjentka zgłasza się do kliniki na środek. Żyje on blisko 15 chwili w znieczuleniu. Zaś partner zgłasza się również do klinki w punktu oddania nasienia w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w klinice.
W laboratorium sześć spośród wszystkich pobranych komórek jajowych miesza się z plemnikami. W niniejszy oto sposób powstają zarodki.
Zapłodnione komórki jajowe są postawione w inkubatorze, gdzie są odpowiednie warunki, by się rozwijać.
Do zapłodnienia chce się 1 lub 2 zarodki i zatapia się je do jamy macicy, by mogły tam się zagnieździć.
Pacjentka po zapłodnieniu musi iść spokojny styl życia. Podawana jest ponad wstrzemięźliwość seksualna do czasu wykonania testów ciążowych. Po 12 dniach pacjentka zgłasza się do klinki w punkcie badań określających stężenie poziomu HCG, który potwierdza ciążę.