Kasa fiskalna radca prawny

Kasę fiskalną wynalazł w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Miał kilka lokali w Dayton (byliśmy tam nawet sławni miejscowi mafiozi, przecież toż punkt na własną historię). Był panem przedsiębiorczym dodatkowo nie lubił, jak się go wykorzystuje. Kto z nas lubi? W jednym okresie zaświeciła mu się żarówka i wkroczył na pomysł stworzenia innego urządzenia.

To narzędzie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały to, elektroniczne kasy fiskalne – dopasowywały się bo z zegara i z szuflady, i w trakcie transakcji słychać było znaczny dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z bratem małą fabryczkę, która rozsławiła jego imię na wszelki świat. Choć dziś raczej mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty’ego, w pracach i na częściach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym można jest wolny problemu znaleźć.
Duża czy mała kwota fiskalna? Wybór chce z potrzeb!
To kasy fiskalne liczymy na:
– kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) – nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po kilku latach urządzenie przyznaje się do współprace, choć rzadziej używane, posłuży dłużej.
– kasy POS – tzw. kasy komputerowe – o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z opcją wymiany elementów i rozbudowywania zawartości.
Wśród kas ECR możemy wyróżnić:
– kasy przenośne – bezpieczne oraz niskie kasy fiskalne elzab mini e dobre dla drobnych przedsiębiorców natomiast w obsłudze imprez plenerowych
– kasy jednostanowiskowe – znane w punktach i butikach ze powodu na małe rozmiary, z ofertą podłączenia do komputera wielkości i czytnika kodów, zbierają się więcej w handlu obwoźnym
– kasy systemowe – idealne dla większych sklepów, mające okazję zgody z kolejnymi terminalami płatniczymi, kasami i układem magazynowym. Są dużo różnorodnych funkcji jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.