Kasy fiskalne co musisz o nich wiedziec

Zakup kasy fiskalnej to niełatwe zadanie, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy. Nic dziwnego. W końcu na rynku są setki modeli z niezliczoną ilością dodatkowych funkcji i udogodnień. Pojawia się zatem pytanie, jaki model ostatecznie wybrać?

https://www.grupa-wolff.eu/bezpieczenstwo-wybuchowe/zabezpieczenia-przeciwwybuchowe/tlumienie-wybuchu/

Zanim postawimy sobie to pytanie musimy sprecyzować rodzaj naszej działalności. Jeśli usługę będziemy wykonywali u klienta, najlepsza okaże się kasa mobilna. Z kolei jeśli otwieramy duży sklep spożywczy warto pomyśleć o terminalu fiskalnym, który jest wygodnym i nowoczesnym wariantem. Kasy fiskalne nowy sącz to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją kas fiskalnych a także serwisowaniem. Ma bardzo szeroką ofertę i tylko od nas zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy. Model urządzenia to jedno. Specjaliści podkreślają jednak, że zanim dokonamy zakupu, powinniśmy sprawdzić, czy sprzedawca oferuje też serwis kasy fiskalnej. Dlaczego? Z kilku powodów.

Po pierwsze każdą kasę trzeba zarejestrować. To ważna i niezbędna formalność. Jednym z etapów rejestracji jest fiskalizacja, której – na miejscu – dokonuje pracownik autoryzowanego serwisu. Mówiąc krótko, bez fiskalizacji kasa nie będzie działała właściwie i legalnie.

Po drugie kasa fiskalna, jak każde urządzenie, może odmówić nam posłuszeństwa. Z niektórymi rodzajami awarii jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, jednak często potrzeba fachowca. I tu pojawia się pytanie, czy przedsiębiorca, który sprzedaje nam urządzenie, oferuje też pomoc w takich sytuacjach? Na szczęście coraz więcej firm świadczy takie usługi.

Kolejna, szalenie istotna kwestia to okresowy przegląd techniczny kasy fiskalnej. Każdy przedsiębiorca musi zrobić go obligatoryjnie. Polskie prawo jasno określa: kto, w jaki sposób i kiedy może takich przeglądów dokonywać. Tutaj też pomocna okaże się usługa serwisu. Na szczęście fachowcy najczęściej umieszczają z boku urządzenia naklejkę z informacją o terminie najbliższego przeglądu. Do tego coraz więcej kas fiskalnych automatycznie sygnalizuje nam, że zbliża się dzień, w którym musimy dokonać przeglądu. Wszystko po to, by go nie przegapić, bo jak już wspomnieliśmy, każdy dzień zwłoki to duże ryzyko!

Kasa fiskalna w firmie to duże ułatwienie. Co więcej, niezbyt drogie. Ceny urządzeń zaczynają się od kilkuset złotych, a w parze z ceną bardzo często idzie dobra jakość. Jednak zanim kupimy kasę, dokładnie przemyślmy, który model najlepiej sprawdzi się w naszej firmie.