Kobieca ciaza

W okresie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę i przyjaciół o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle popularne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w przypadku wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle czytelne w kadrze a zarazem bardzo delikatne, dlatego należy je przyjmować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

http://fiskalne-krakow.pl/post/novitus-bono-e.html

przeterminowanie – tak toż jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie terminu ważności. To bo jego prace potrafią być zaburzone, a koniec będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na skutek testu ciążowego nie tylko jego ważne zrobienie i odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Pewno wtedy znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym mieć pełniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i spełnić dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wystąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.