Kontrola finansowa budzetu gminy

Ogólnie można stwierdzić, że wszystkich posiadających z rowerów można rozłożyć na dwie grupy: takich, którzy jednośladów traktują jako świeższego także pewnie nawet większego środka transportu, oraz takich, którym jazda po prawym asfalcie nie wystarcza, i z swoich samochodów chcą czegoś bardzo. Zwłaszcza dla nowej grupy klientów przygotowaliśmy zestawienie zawierające najbardziej malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zobaczyć swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to klasyczne środowisko dla osób, które poszukują wrażeń nie wyłącznie w kolarstwie wysokogórskim, a i downhillu. Ostrzegamy, aby w wszyscy bawić się z uroków Bieszczad, należy nosić nie tylko kondycję, ale również zdrowi rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa jedna spośród najatrakcyjniejszych tras rowerowych w dalekim rejonie. Natomiast na stałych na szczycie czeka piękna panorama podająca się w dole. Wiślana trasa rowerowa – jest to świetne rozwiązanie dla pań, jakie są ambicje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama trasa jest jednocześnie o moc prostsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem prowadzi ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt zazwyczaj nie został ukończony, a osoby zainteresowane w pierwszej mierze trasę będą wymagały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa taż istnieje interesującym rozwiązaniem nie właśnie dla miłośników wypraw rowerowych, ale również zapaleńców historii i sztuki, znajdują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej wynosi od Krakowa aż do Częstochowy, to jest 190km. Stanowi wówczas dlatego propozycja dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna oferta dla pań, które już pokochały wycieczki rowerowe, ale jeszcze nie czują się na tyle że, by wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest przeważnie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca również przez kolejne kraje. Polska część szlaku rozpoczyna się w Świnoujściu, przebiega przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w spokoju do Gronowa. Trasa, mimo tego iż nie chodzi do dużych, jest doceniania jeszcze przez bardziej praktycznych rowerzystów, często ze powodu na własną długość i wspaniale pracujące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to opcje, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak może jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta czy te początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.