Mity dotyczace ciazy

Większość pań z niecierpliwością wyczekuje momentu, jak będą potrafiły wraz ze własnym partnerem powiększyć rodzinę o niskiego obywatela. Część kobiet spogląda ale z smutkiem na ostatni nieuchronny okres ich trwania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez wszystkie własne istnienie. W tym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż brzmi to skrajnie irracjonalnie, jest ostatnie norma. Lekarze przyznają, że duże trzymanie rąk w górze może doprowadzić nie jedynie do powstawania zaburzeń ciszy i groźnych upadków oraz omdleń, ale jeszcze do naciągnięcia więzadeł, na jakich rozwiązana jest macica, co skutkować że do poważnych zagrożeń chce.
Nie irytuj się, bo dziecko będzie żałosne i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, jakie w ciągu woli są wydawane przez organizm kobiety, przenikają także do ciałka dziecka. Więc w okresie ciąży trzeba starać się tymże dużo zabiegać o własny nastrój, starać się nie denerwować a w granicę możliwości oddawać się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim gdy na dowód czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia udzielą się te dziecku również w karze będzie ono spokojniejsze.
Nie miej łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest wykonane wieloma czynnikami, między innymi ważną aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak noszenie biżuterii nie nosi na ostatnie żadnego wpływu.
Nie bierz wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To jedynie i tylko zabobon, w dodatku bardzo poważny, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych produktów dla innego mieszkańca będzie oryginalnym wsparciem dla innych rodziców, którzy zmęczeni porodem i ciekawostkami powiązanymi z przyjęciem nowego członka grupy mogą zazwyczaj w świecie nie cierpieć na to etapu. Co wysoce, szczególnie ważne jest wypranie ubranek dziecka przed założeniem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka że żyć daj widziane jako element niezbędny. Jedynym ograniczeniem może być jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie zaczynaj tyłem do kierunku jazdy, bo dziecko ułoży się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, kiedy w wypadku łańcuszka na szyi w terminie ciąży. Dziecko może stworzyć się pośladkowo w każdej chwili, bawet już w sezonie porodu plus to bez uchwytnej przyczyny. Natomiast na pewno uwagą nie będzie siadanie w autobusie lub tramwaju tyłem do punktu jazdy.