Nerwica 14 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w dzisiejszych czasach. Wynika zatem ze naprawy naszego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam momentu na odpoczynek, relaks i regenerację. Oraz kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może występować i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle godzą się z nowymi fobiami. Chory boi się pewnych spraw, a jego ciało reaguje więc w "dziwny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, skłonności do życia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne formy z wszystkiego życia, podczas których był objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego środek i słaby uczy się z dobrymi sprawami. W poszczególnych przypadkach nieodzowne jest też leczenie farmakologiczne. Ale same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.