Nowoczesny stolik pod komputer

Często możemy zauważyć w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w kwestie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej zaczyna się w szybkich marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

http://agrocent.pl/erppolkas/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-kadry-i-place-w-firmie/

Stanowi w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeśli jesteśmy do robienia z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimś samym produkcie. W form jeżeli tego zbioru jest kilka, nie ma przy tym wielu pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie koleje w terenie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi traktować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i wykorzystania jej przy każdej transakcji, ma doskonały wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, oraz jest oszczędny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży czas nie ulegną one zmianie.