Ograniczenie szkodliwych czynnikow zewnetrznych

Na rynku obecnie istnieje wiele firm oferujących różnego rodzaju systemy odpylania przeznaczone dla wielu gałęzi przemysłu. Niektóre z systemów odpylania wyposażone są w filtry tkaninowe. Filtry te zbudowane są w modułowy sposób. Dzięki takiej budowie można je łączyć w bardzo różny sposób. Omawiane filtry tkaninowe pozwalają przede wszystkim na oczyszczanie powietrza oraz gazów.

program cdn optima

Dust extraction systems to oczyszczanie, które ma na celu eliminację wszelkich pyłów suchych, które nie posiadają klejących właściwości i nie są w stanie wytworzyć z powietrzem atmosfery wybuchowej. Niniejsze filtry modułowe można zastosować między innymi w wytwórniach mas bitumicznych. Ponadto można je stosować w kotłowniach, przemyśle szklarskim, ceramicznym, hutniczym, wapienniczym czy też odlewniczym. Filtry modułowe z workami płaskimi pozwalają na odpylanie stanowiskowe. Płynnie pracują nawet w bardzo trudnych warunkach a jednocześnie ograniczają wpływ bardzo szkodliwych czynników zewnętrznych.
Na rynku istnieją także cyklonowe odpylacze mieszane, o których można powiedzieć, że są niezmiernie tanie w utrzymaniu a także w zakupie. Charakteryzują się ponadto tym, że są bardzo skuteczne w odpylaniu. Ponadto potrafią bardzo długo pracować i są praktycznie bezawaryjne.
Wśród systemów odpylania należy również wspomnieć o urządzeniach dozujących czy zamykających. Ponadto można spotkać się z aparaturą schładzającą gazy. To urządzenie stosowane jest wszędzie tam, gdzie temperatura gazów wlotowych znacznie przekracza temperaturę technologiczną filtra. Natomiast ekonomizery są urządzeniami, które dają możliwość odzyskiwania energii cieplnej.
Systemy odpylania to także odpylacze mechaniczne. Są to urządzenia, które stosuje się do odpylania stanowiskowego ale także i przemysłowego.
Podejmując decyzję o zainstalowaniu odpowiedniego systemu odpylania w swoim zakładzie pracy na uwadze należy mieć wiele czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj prowadzonej działalności (usługi/produkcja), ilość materiału jaki się przerabia czy ilość maszyn pracujących. Ponadto należy uwzględnić wielkość zapylenia. Odpowiedni system odpylania powinien być wykonany z najlepszej jakości materiałów, również poszczególne elementy powinny być bardzo precyzyjnie wykonane i dopasowane. Materiały i części składowe w żaden sposób nie mogą być łatwo palne ani nie mogą być wykonane z substancji, które w łatwy sposób mogą doprowadzić do zapłonu.