Pakowanie prozniowe tarnow

Pakowanie próżniowe daje ogromną moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty włożone w współczesny rada dłużej utrzymują świeżość plus są łatwiejsze w transporcie na dłuższe odległości.

Pomagają one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi jednocześnie zgrzewane i dokładnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały wynik w opakowaniu jest zamykany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Stanowi owo najbardziej ciekawa forma. Po dokonaniu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów ważni i siły zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego artykułu na raz do wyjątkowo szerokich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj jest ona małych rozmiarów. Produkty dostają się na zewnątrz urządzenia a do środka jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona więcej na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niezwykłych rozmiarach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród tymże korzystniejsza zawartość pakowanych produktów na dobę. Dla zastosowań amatorskich lub w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w ogromnych sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania oraz w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na placu już 50 lat!