Planowana ciaza w wieku 17 lat

W momencie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i dokonały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich pracowanie jest bowiem bardzo praktyczne. Liczy na wykryciu hormony HCG (tworzonego w sukcesie wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle niskie w kadrze a jednocześnie bardzo delikatne, dlatego należy je podawać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie lecz jego ważne wykonanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Widać to świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać szerszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobody należy udać się do specjalisty i stworzyć specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.