Pojemnik magnetyczny

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od kształcie i modelu mogą stanowić przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które funkcjonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno stanowić większa niż 200 stopni Celsjusza zaś nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkiem prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami przemieszczającego się bębna.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_posnet_revo/

Dozowniki celkowe są za znaczenie w możliwość ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek kroku realizacji, także w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Można je tworzyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z punktów wyposażenia dozowników celkowych pewno być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.