Rowery na sezon 2015

Jazda na rowerze to doskonały sport, który dysponuje swoich partnerów w nieomal każdej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w momencie wiosennym, jako duży i estetyczny rozwiązanie dostępu do szkoły i praktyce, ale w zimie, z okazji utrudnionych warunków na linii, wolą spośród nich wrócić na sytuacja samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak dobre przygotowanie roweru i siebie do zmieniających się warunków na trasach, można z powodzeniem i radością używać jednośladów przez wszystek rok, nie dopiero w terminie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby jazda na rowerze była lekka zarówno w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie zamierzam na bada ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem sporej ilości kilometrów) swoje ciało dość znacznie się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie wysyłał do wychłodzenia ciała. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej formy będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej działaniem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z swego ciała, dzięki czemu nie będziemy posiadali wrażenia przemoczenia i tym samym nie będziemy mieli chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, jaka posiada chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy także wyposażyć się w ciepłe buty dodatkowo być może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy postrzegać chłodu. Warto jednocześnie pamiętać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy oferują dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest to wodoodporna, i druga skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak toż jak samochód, rower również potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który dostarczy nam miłą i estetyczną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a też, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie wolno również zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego konieczne będzie kolejne oświetlenie oraz odblaski.

Mam okazję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy dobrze nie mija się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać spośród tego klucza transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na pojeździe wówczas nie tylko świetna zabawa, to dodatkowo sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.