Rozliczenia ksiegowe

Przedsiębiorcy, którzy powodują rozliczenia księgowe w spółce, często poszukują stylów i układów komputerowych, pozwalających na działanie rozliczeń księgowych oraz zintegrowanie modułu księgowego z elementami magazynowymi czyli do rozliczania sprzedaży. Samym z atrakcyjnych programów, stosowanych oraz w niższych firmach, jest program Symfonia.
Symfonia to zasób do wykonywania pełnej księgowości, który przekazywany stanowi w ramach licencji stanowiskowych. Firma może zakupić licencję na znaczenie księgowe, dodatkowo nabywając moduły uzupełniające podstawową funkcjonalność programu. Firmy, jakie chciałyby przetestować możliwości programu, mogą zastosować z grup demo, jaka jest udostępniana na 60 dni. Wersja testowa umożliwia zaznajomienie się z podstawową funkcjonalnością programu, umożliwiając definiowanie własnych dokumentów, tworzenie zestawień czy bilansu.

Symfonia umożliwia dokonywanie rozliczeń księgowych w sukcesie firm, których okres obrachunkowy nie ubiera się z rokiem kalendarzowym. Dzięki nadanym uprawnieniom pracownicy księgowości mogą zdefiniować wzorcowy plan kont, układ bilansu bądź same rachunku owoców i strat, przystosowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przy kontach analitycznych można także samodzielnie zdefiniować odpowiednie kartoteki, usprawniając pracę.

Poprawność wykonywanych definicji można zobaczyć poprzez założenie firmy testowej. Dla firm prowadzących rozrachunki wewnątrz-unijne dużym udogodnieniem jest obsługa rozliczeń VAT, w tym rozliczeń robionych z partnerami zagranicznymi. Na jakimkolwiek kroku klient może zobaczyć poprawność wprowadzonych danej i zweryfikować bilansowanie dokumentacji.

Program umożliwia także drukowanie deklaracji finansowych oraz innych zestawień sprzedażowych z możliwością wyeksportowania wygenerowanych danych do arkusza kalkulacyjnego.