Sklep miesny lata 80

Prowadzenie sklepu mięsnego to rodzaj prace wymagający specjalnej trosce o przechowywanie asortymentu, i dodatkowo szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże ciało i wędliny łatwo mogą zatracić swoje plusy smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do normalnego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z wysokim nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, a zarazem eksponuje towar, by odpowiednio się sprzedawał. Powinna ona zawierać dobry rozmiar, tak żeby wystawiony towar sprawiał poczucie gór i pełnego wyboru, i dodatkowo pozwalał na łatwe zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich marek i ceny. Idealnym wyjściem jest też zwrócenie składu, nawet skróconego, danych produktów. Wędliny i nowoczesne mięso powinny stanowić zaplanowane w specjalnych ladach lub bardzo od siebie oddzielone specjalną przegrodą. W perspektyw sklepów mięsnych używane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie produktów w prac pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w obranej przez siebie grubości plastrów, co w dzisiejszych etapach jest standardem.

Ciekawym projektem istnieje same wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do mielenia mięsa, co również doceni wielu klientów, dla których skład mielonego ciała nie jest bez znaczenia. Waga winna być jednoznaczna oraz zajmować duży wyświetlacz, tak żebym klient oraz mógł obejrzeć jego wskazanie.

Istotnym punktem istnieje ponad zaplecze sklepu, na jakie prezentują się zamrażarki i chłodnie ze zwykłą, niską temperaturą, gdzie magazynowane są zapasy. Złe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Kiedy w wszystkim sklepie detalicznym wskazane istnieje oraz posiadanie kasy fiskalnej, w punkcie ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno korzystać w liczbę prostą budowę oraz żyć przygotowane z środków łatwych do czyszczenia, na których nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Istotne są i niskie koszty obsługi oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt dobrych marek, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na konkretne straty.