Szara strefa 2001 online

Rozmiar szarej strefy w Polsce stanowi wielki problem. Nasz kraj zmaga się spośród nim praktycznie od zawsze, z bogatymi skutkami. Jakkolwiek dość dobrze wypadamy na ostatnim polu w zderzeniu z innymi państwami byłego bloku wschodniego, jednak do poprzedniej Europy cały chwila jest niezmiernie mocno.

Uważam, że szarej strefy nie zlikwidują działania represyjne, jak kary za brak posiadania kasy fiskalnej posnet revo. Dobrym systemem jest edukowanie społeczeństwa, a zatem konsekwentne uświadamianie, że tworzymy w ramach grupy i iż to, co stanowi dla grupy dobre i nam tymże przynosi korzyści. Co więcej trzeba odzyskać zaufanie wszystkich do państwa – dużo przedstawia się, często w zbuntowanych przeciwko systemowi środowiskach, że państwo nas okrada. Głoszący tę tezę przedsiębiorcy zaliczają się nie dostrzegać ogromnych inwestycji infrastrukturalnych, wskutek których dowcipy o naszych drogach zupełnie straciły na aktualności. Podobnie politycy prezentujące takie rozwiązanie. Nieodpowiedzialne głoszenie populistycznych haseł spotyka się nie z dużym odzewem, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy zachwyceni ich wymienianiem nie zastanawiają się ponad tym, co naprawdę tak się za nimi ukrywa.
Praktyka uczy, że nieuczciwi wobec państwa przedsiębiorcy zawsze znajdą lekarstwo na to, żeby obejść system. Mają tutaj zresztą wsparcie ważnej większości swoich użytkowników, którzy mimo kampanii społecznych, chorujących na końca bycie nawyków zbierania paragonów, wciąż podatki traktują jako bandycki haracz, a tenże paragon jako niepotrzebny śmieć. Co spośród tego, że rząd zaordynuje wysokie kary za brak bycia kasy fiskalnej, skoro wymaganie tych konsekwencji będzie kilkoro skuteczne?
Mimo wszystko jakość nie jest zupełnie aż tak zła, kiedy ważna aby na bazie powyższych konstatacji sądzić. Zaufanie Polaków do państwa także do siebie nawzajem rośnie – proces ten zachodzi powoli i nieregularnie, jednak mając pod uwagę ostatnie dwadzieścia sześć lat, myśl jest łatwa. Myślę, że wraz z wzrostem gospodarczym i wewnętrznym kraju coraz mniej typów będzie wiodło się rządzą krótkoterminowych zysków, i coraz więcej – elementarną uczciwością. Nawet jeśli sprowadzają się tąpnięcia, jak ta zmiana władzy, nie zmienia to faktu, że jesteśmy mądry, choć bardzo doświadczony naród zaś nie zniszczymy tego, co zbudowaliśmy po roku 1989. I że Polska wciąż będzie prawie Europy niż Rosji.