Szkolenia pracownikow zalety

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z surowca rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory stworzone z pojedynczego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to a proces technologiczny, który liczy na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zachowanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego stylu i aromatu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Dzięki temu klienci mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo umieszczania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinku spośród najciekawszych przetworów mięsnych oferowanych przez hurtownie wędlin jest typowa szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w charakterze między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz potrafi być zabarwiony na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Drugim w kolejności najbardziej modnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest powszechna na całym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic dziwnego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wprowadzone do osłonki celulozowej lub jelita.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-finanse-i-ksiegowosc/

Specyficzne warunki klimatyczne w naszym kraju doprowadziły do tego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w regionach śródziemnomorskich o mniejszej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny wynoszący nie tylko mięso wieprzowe, ale jeszcze duże domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich analiz były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, a jej brak uzupełniano różnymi rodzajami mięs. W niniejszy forma utrwalił żywy do tej pory stereotyp głoszący, iż salami produkowane jest z oślego mięsa, frankfurterki sprowadza się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.