Urzadzenie diagnostyczne enigma

wyłącznik mocy

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego wykonanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, jakie mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i zauważanie go na indywidualnym ekranie, a i zapisywanie i dawanie dla pacjentki, jak a do końców przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.