Wlasna firma projekt na wos

Grupa kobiet marzy, by zamiast pracować u kogoś, mieć naszą firmę. Niewielu jednak określa się na założenie naszej działalności – czyli więc z braku funduszy, pomysłu i nawet lęku przed porażką. Czyli istnienie przedsiębiorcą to niewątpliwie taki prosty kawałek chleba?

Od pomysłu do inicjatywie
W głównej kolejności powinniśmy podjąć decyzję, w jakiej branży chcemy robić. Dobrze kiedy już dawno korzystali z nią styczność na dowód poprzez pracę. Najlepiej, jeśli przejmujemy własny sklep także spokojne rady oraz doświadczenie dostajemy prawie w gratisie. Warto śledzić potrzeby rynku, przeprowadzać ankiety i problemy wśród przyszłych klientów.
Kolejnym ruchem jest znalezienie funduszy na otworzenie działalności. Najmniej ryzykujemy inwestując prywatną gotówkę, a skoro nie dysponujemy dość dużą liczbą możemy dostać kredyt. Dużo osób posiada także z unijnych dofinansowań na prawo naszej firmy. Pula dotacji wynosi zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, a warunki na jakich jest podawana zależą od aktualnego programu.

Formalności
Gry jesteśmy obecnie gotowy biznesplan i zabezpieczone środki finansowe możemy rejestrować firmę. W ostatnim obiektu powtarzamy się do właściwego urzędu miasta lub rady i kończymy wniosek. Informacje, jakie na pewnie będziemy potrzebowaliby dać to swoje możliwości osobowe (adres, PESEL, numer dowodu osobistego), dane instytucje (nazwa, adres siedziby i/lub korespondencyjny) oraz przedmiot działalności naszego sklepu. Załatwienie tych formie nie powinno zając nam więcej niż kilka godzin.

Kupujemy wyposażenie
Obecnie na stanie zakładania działalności powinniśmy pamiętać określone, jakiego sprzętu będziemy chcieć. Przyczyną jest kasa fiskalna, którą korzystać powinien każdy przedsiębiorca. Jej koszty więc z kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tanie kasy fiskalne posiadają zazwyczaj mniejszą pamięć i ograniczone funkcje. Lecz w grupy początkujących biznesów minusy te potrafią być plusami – nikt na startu nie potrzebuje kasy fiskalnej z najwyższej półki, w dodatku czytanie wielostronicowej instrukcji obsługi do skomplikowanego narzędzia to ostatnie na co stanowi ochotę młody biznesmen.

Podstawą każdego wystąpienia jest mocny plan oraz wytrwałe zamiłowanie do użytku. Po przebrnięciu początkowych punktów na pewno przyjdą kolejne, a dobrze zrobiony przedsiębiorca poradzi sobie z nimi bez problemu.