Wyposazenie kuchni cieplej

Zaczynasz się do innego mieszkania Pomyśl o odpowiednim wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, żebym w kuchni wyodrębnić pięć stref, które dadzą Ci z możliwością przygotowywać posiłki na najwyższym szczeblu. Oszczędność i ergonomia pracy przede wszystkim!

 

Projektanci wnętrz zalecają by ustalić w kuchni następujące strefy działania. Po pierwsze warto przemyśleć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeśli chodzi o tak zwana strefę zapasów jesteśmy tutaj na wiedz nie tylko lodówkę, w jakiej tworzyły się znaleźć wędliny, warzywa, produkty i jajka i nabiał. Warto przemyśleć o małej spiżarce bądź szafie na suche i dokładnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z materiałami itd.

Innym ważnym czynnikiem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o dużej części szafek kuchennych, w jakich złapie się miejsce na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki i sztućce. Im moc zajęcia w szafkach tym świetnie zwłaszcza, że mnóstwo kobiet ma z lekkiego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender albo też opiekacz do kanapek.

Jeżeli masz sens dużo gotować warto przemyśleć o mieszkaniu na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, wielu miejsca na suszarce do naczyń oraz duża zmywarka do naczyń będą niezbędnym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto umieścić pojemnik na odpadki mokre i suche tak żebym z resztkami jedzenia zachowanymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do wykonywa szczęścia stały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, żebym w zasięgu ręki wydobywały się deski do cięcia, miski, noże oraz garnki i patelnie. Warto także pomyśleć o wyborze ulubionych przypraw, które wykonają smaku naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do końca – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z użyciem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.