Wyposazenie sklepow jastrzebie zdroj

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz wyposażenia są niezbędne w sklepie z produktami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i wystawia produkty mięsne do sprzedaży. Jest mnóstwo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z narzędziami mrożącymi, w których kumuluje się mięso – wśród nich wspomina się witryny, zamrażarki, wyspy albo i szafy mroźnicze. Dobrym pomysłem, szczególnie w mniejszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie ale w magazynie, ale i w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Nasuwa się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest wyjątkowo lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W popularniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze określoną, odpowiednio niską temperaturą, będącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w sklepie mięsnym to waga, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dość zdrowy plus ważny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, kiedy a mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do cięcia mięsa z kością. Również jest z nożami do krojenia mięsa, też nie warto na nich żałować. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic wykonane są z chromowanej stali węglowej albo byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto konieczne jest urządzenie się w wilka do ciała, będącego do prowadzenia mięsa na oczekiwanie klienta. Natomiast nie jest zatem zwykły element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje także kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest same zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała jest w życiu odpowiedniej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje także oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na wystawie.