Zanik kupisz uzywana kase zastanow sie dwa razy

Kolega z zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa zaręcza, że jego używana kasa fiskalna jest w dobrym stanie i oferuje sprzedaż kasy fiskalnej za połowę ceny? Nie dajmy się nabrać na pozorne oszczędności. Do zakupu kasy, która była używana musimy doliczyć koszt wymiany pamięci fiskalnej oraz czas stracony na załatwianie spraw w US. Dodatkowo nie będziemy mogli ubiegać się o ulgę za zakup, która wynosi nawet 90%!

To oczywiste, że w obliczu nowych kosztów szukamy sposobów, aby jak najwięcej zaoszczędzić i dokonać bardzo korzystnej transakcji. Nasze przedsiębiorstwo rozwija się i sprzedajemy coraz więcej rzeczy czy usług konsumentom detalicznym. W pewnym momencie niezbędne staje się kupno i rejestracja kasy fiskalnej. Koszt tego urządzenie może nas nieco przerażać, co podstawowym torem prowadzi nas do szukania tańszych rozwiązań. Kolega z sąsiedztwa zapewnia nas, że jego używana kasa fiskalna jest całkowicie sprawna i może nam ją odsprzedać za niską cenę? A może trafimy na używane kasy fiskalne na aukcjach w sieci? Takie oferty są bardzo kuszące. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno używanej kasy, obliczmy wszelkie koszty i pomyślmy, czy taka alternatywa naprawdę się opłaca.

Taniej, ale jednak drożej
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że używana kasa fiskalna była zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym na inną jednostkę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie możemy korzystać z takiej kasy w naszej firmie. Gdybyśmy to zrobili, to popełnilibyśmy wykroczenie skarbowe. Dodatkowo w świetle przepisów nie możemy nabyć urządzenia bezpośrednio od kolegi – w takiej transakcji musi pośredniczyć jednostka serwisowa producenta. Używana kasa fiskalna przede wszystkim musi zostać wyrejestrowana przez poprzedniego użytkownika. Wraz z urządzeniem sprzedający musi dostarczyć nam protokół z Urzędu Skarbowego, w innym przypadku nic nie możemy z naszą kasą zrobić. Dopiero po okazaniu odpowiednich dokumentów serwisant producenta może zająć się wymianą modułu fiskalnego i sfiskalizować kasę na inną jednostkę.

Dlatego warto swoją pierwszą kasę fiskalną kupić u autoryzowanych sprzedawców. Takie miejsca jak kasy fiskalne kraków oferują nie tylko bogaty wybór urządzeń fiskalnych ale również usługi serwisowe.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl