Zgloszenie instalacji kasy fiskalnej przez podatnika to obowiazek

ghg411

Każdy z nas dokonuje w życiu wyborów, niektóre z nich nie należą do najlepszych, inne są strzałem w dziesiątkę. Ja dokonałam jednego, który moje życie zawodowe zmienił na zawsze. Od lat pracowałam jako fryzjerka w małym zakładzie. Moje klientki były bardzo zadowolone i ich krąg się rozszerzał. Niestety nie łączyło się to ze zwiększonymi profitami, ponieważ pracowałam u kogoś. Właścicielka firmy nie należała do osób uczciwych. Wpisywane przeze mnie kwoty za wykonane usługi – zostawały w zeszycie. Postanowiłam zmienić swoje życie.


Założyłam salon fryzjerski – moja pierwszą własną działalność. Od razu postanowiłam kupić kasę fiskalną. Wiedziałam dobrze, że wydawanie paragonu, to nie tylko konieczność – to mój moralny obowiązek przed klientkami. Zawsze dziwiło mnie, że właścicielka poprzedniego zakładu nie wszystkim wydaje paragony. Mała kasa fiskalna, którą zakupiłam okazała się bardzo poręczna, wygodna i łatwa w obsłudze. Jednakże zgłoszenie instalacji kasy fiskalnej przez podatnika wcale nie jest takie proste i szybkie. Dowiedziałam się, że kasa ma swój numer, ale wypełnienie wniosku zajęło mi kilka dobrych minut – potem podróż do Urzędu Skarbowego, by złożyć zawiadomienie podatnika o miejscu instalacji kasy rejestrującej. Tak ładnie brzmiący dokument, złożony w odpowiednim okienku, nadanie numeru przez Urząd, sprawiły, że mogłam zacząć swój biznes.
Miałam wrażenie, że moje pracownice początkowo nie rozumiały, czemu wokół tematu kasy jest tyle zachodu. Ale wytłumaczyłam im to, że nawet nie chodzi o podatki, ale o to, jak zakład wygląda w oczach klientów. Zrozumiały to szybko i sprawnie zaczęły posługiwać się kasą fiskalną. Jedną z pierwszych klientek okazała się być pracownica urzędu skarbowego. Z uśmiechem podeszła do fryzjerki skrupulatnie wydającej paragon. Powiedziała, że to niestety nadal rzadkość, by fryzjerzy dawali paragon każdemu. My byłyśmy już pewne, że robimy dobrze. Klientka powiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat fiskalizacji i wydawania paragonów. Mówiła o tym, że część osób nie ma pojęcia, że taka procedura jest wymagana. Jestem dumna ze swojego zakładu fryzjerskiego i moich pracownic, które skrupulatnie wydają paragony. Zauważyłam też, że klientów mamy coraz więcej, a wielu z nich z uznaniem patrzy na naszą kasę fiskalną. Jesteśmy dla nich firma rzetelną, dbającą bardzo mocno o swój dobry wizerunek. Ufam, że niebawem konkurencja pójdzie w nasze ślady.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl